Aksal Elektronik ve Güvenlik Sistemleri Aksal Guvenlik
Aksal Güvenlik
0 312 433 02 52

Aksal Elektronik - Aksal Güvenlik

Bariyer Sistemleri

 

BARİYER SİSTEMLERİ

Bariyer Sistemleri : Araç ve insan geçişlerini engellemeye,yavaşlatmaya,durdurmaya,veya kontrollü geçiş sağlamaya dönük çeşitli malzemelerden yapılmış geçiş kontrol ve güvenlik sistemi ürünleridir. Bariyer Sistemleri motor gücüne,çalışma voltajına göre dizayn edilen ürünlerdir.

Bariyer Sistemi kol uzunluğu arttıkça mekanizma ve bariyer dişlisi üzerine binen yük miktarı artmakta buda bellli bir zamandan sonra dişli aşınmalarına neden olmaktadır. 

Güvenlik Bariyeri:Her türlü fiziksel dış darbeye dayanıklı bariyerlerdir.Ulusal ve uluslararası kriterlere göre imal edilirler.

Kollu Bariyer: Farklı tipteki çeşitleriyle otopark sistemleri otomasyonunda, site kapı bariyeri, garaj bariyeri, GÜVENLİK BARİYERİ gibigüvenlik sistemleri'nin bir parçası olarak kullanılmaktadır.Otopark bariyeri kontrollü araç geçişini sağlamak ve bilet-para alımı için araçları durdurmaya yarar.


KOLLU BARİYER ÇEŞİTLERİ

Kol boyunun uzunluğuna göre bariyer 'ler iki çeşittir. Bunlar:4 metrelik Kollu Bariyer, 6 metrelik Kollu Bariyer Sistemi 'dir.Bariyerin konulacağı alanın kısa olması durumunda Bariyer Kolu kesilerek uygun hale getirilir.Ancak Bariyer Sistemleri 'nin sağlıklı çalışabilmesi için kol bariyer kol uzunluğu 6 metreden fazla olamaz.Geçiş Kontrol alanı daha uzunsa karşılıklı çalışan senkronize bariyer'lerle çözüm üretmek mümkündür.
Ayrıca MEKANİZMALI BARİYER SİSTEMLERİ,KUMANDALI BARİYER ve OTOMATİK BARİYER SİSTEMLERİ olarak isimlendirilselerde genel olarak Kollu Bariyer olarak bilinir.

 

 

Bariyer Sistemleri

 

 

 

 


Bariyer Sistemleri

 

 

Mantar Bariyer:Hidrolik Mantar Bariyer,Sabit Mantar Bariyer,Manuel Mantar Bariyer,Mini Mantar Bariyer gibi

çeşitleri olan "yol babaları"olarakta adlandırılan bariyer çeşididir.Araçlara özel tasarlanmıştır.

Otopark Sistemleri :Otopark girişlerinde araçların bilet makinasından biletlerini almasıyla geçiş izni veren bariyerlerdir.

OtoPark Bariyerleri: Park alanlarına istenmeyen araçların parketmesini engelleyen bariyerlerdir.

Yol Bariyeri : Şehir içi yollarda araç hız limitlerinin aşılmasını önlemek için kullanılan yavaşlatıcı bariyerlerdir.

Kapan Bariyer : Dişli tırnaklardan yapılmış tek yönlü geçiş izni veren motorlu ve manuel bariyerlerdir.

Motorlu tuzak, yer tuzağı,kurt kapanı,tuzak kapan olarak da adlandırılırlar.

Road Blocker :  Blok şeklinde üretilen büyük araçları durduracak mekanik tasarıma sahip hidrolik sistemle çalışan üründür.

Aksal Elektronik ve Güvenlik Sistemleri Size Çözümler Üretir.Sorularınız için İletişime Geçebilirsiniz.

 

Mantar Bariyer

 


VİP Geçiş